پورتال جامع فرهنگی ،‌ اخلاقی ،‌اعتقادی ،‌ اجتماعی

هر آنچه برای رسیدن به خوشبختی می خواهید

با سلام ... ورود شمارا به وبلاگ پورتال جامع فرهنگی ،‌ اخلاقی ،‌اعتقادی ،‌ اجتماعی خوش آمد میگویم ... برای مشاهده کامل مطالب از آرشیو مطالب وبلاگ استفاده کنید.

دختر و پسری که نامزد هستند، اگر تفاهم نداشته باشند و بیش تر وقت ها با هم جر و بحث کنند، آیا می توانند بعداً که عقد کردند، به زندگی آرامی خوش بین باشند؟

دختر و پسری که نامزد هستند، اگر تفاهم نداشته باشند و بیش تر وقت ها با هم جر و بحث کنند، آیا می توانند بعداً که عقد کردند، به زندگی آرامی خوش بین باشند؟


پاسخ: اختلاف سلیقه در جو تفاهم و همدلی قابل حل است. معمولاً هر زن و مردی چه قبل و چه بعد از ازدواج از دو سلیقه ی متفاوت برخوردارند، اما هنگامی که با یکدیگر ازدواج می کنند، روی نقطه ی مشترکی توقف کرده، براساس آن به ادامه ی زندگی می پردازند. این نقطه ی مشترک، همان تفاهم است؛ یعنی قبول کردن یکدیگر.
اما اگر زوج جوان در حین عقد و قبل از آغاز رسمی زندگی ( عروسی)، در برخوردهای متعارف نتوانند همدیگر را تحمل کنند و زمینه ی اختلاف و ناسازگاری بینشان ایجاد شود، طبعاً بعد از عروسی نیز نمی توانند به تفاهم و آرامش برسند، زیرا در این صورت به جای گذشت و چشم پوشی، بهانه گیری جا باز خواهد کرد و این موضوع می تواند شدت پیدا کند.
زن و مرد باید با علاقه و نشاط و همدلی و امید زندگی کنند. اگر به هر دلیل به پیوند ازدواج تن داده اند، آن را به فال نیک بگیرند و جوّی آرام در میان خود ایجاد کنند؛ اگرچه در بسیاری از موارد زن یا شوهر به عقب نشینی از مواضع و کوتاه آمدن در مقام بحث نیاز دارند، تا ضمانت لازم برای ادامه ی زندگی فراهم شود.
منبع: هفته نامه جوانان امروز، شماره 2132.طبقه بندی: پرسش و پاسخ،
برچسب ها:اختلاف، نامزدی، اختلاف سلیقه،

[ سه شنبه 19 بهمن 1389 ] [ 04:39 ب.ظ ] [ م. ج. مهران منزه ]

[ نظرات() ]


مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic