پورتال جامع فرهنگی ،‌ اخلاقی ،‌اعتقادی ،‌ اجتماعی

هر آنچه برای رسیدن به خوشبختی می خواهید

با سلام ... ورود شمارا به وبلاگ پورتال جامع فرهنگی ،‌ اخلاقی ،‌اعتقادی ،‌ اجتماعی خوش آمد میگویم ... برای مشاهده کامل مطالب از آرشیو مطالب وبلاگ استفاده کنید.

دوستی پنهان

دوستی پنهان


بنابر آخرین آمار ۴۰ درصد از فجایع تجاوز به عنف در پی برقراری دوستی های پنهان و خیابانی و یا استفاده از تکنولوژی جدید (اینترنت، چت، ارسال پیامهای كوتاه ) و با وعده ازدواج اتفاق می افتد.


مجرمانی که رد پایشان کمرنگ است :


مدتهاست وقوع روزانه تعداد قابل توجهی انواع جرایم تجاوز به عنف علیه دختران و زنان جوان، مسؤولان انتظامی را نسبت به آگاه سازی این قشر از جامعه هوشیارتر كرده است. جرایمی كه در پی غفلت قربانی و یا به نوعی سهولت اغفال وی از سوی مجرم رخ می دهد و آثار جسمی و روحی زیادی برای او و خانواده اش در پی دارد.

امروز گسترش برقراری ارتباطات میان دختران و پسران جوان با توجه به آداب و رسوم و فرهنگ سنتی جامعه ایرانی منجر شده تا افرادی در پوشش دوستی های خیابانی با تأكید بر پنهان ماندن این روابط، نقشه مجرمانه خود را عملی كرده و قربانی را در برابر كار انجام شده قرار دهند.

وقوع این قبیل حوادث در حالی است كه نقش قربانی را نمی توان انكار كرد؛ زیرا براساس بررسیهای صورت گرفته در بسیاری موارد، فرد خود زمینه ارتكاب جرم را برای طرف مقابل ایجاد می كند.

مجرمان به بهانه دوستی های خیابانی، قربانیان را به بهانه ازدواج و شناخت اولیه ابتدا اغفال كرده و سپس نقشه شیطانی خود را عملی می كنند.

براساس گزارشهای رسیده از پرونده های تجاوز به عنف، اغلب دختران جوان به دنبال دوستی های پنهان و دور از چشم خانواده، بعضاً تحت تأثیر قرصهای موسوم به اكس و یا به بهانه دیدار با خانواده طرف مقابل و یا به قصد تفریح در جاده های خارج از شهر به مناطق متروكه و خالی از سكنه رفته و در همانجا از سوی یك یا چند نفر مورد تعرض قرار می گیرند.
معمولاً یافتن ردپایی از مجرمان به دلیل آنكه اغلب دارای هویتهای جعلی هستند بسیار سخت است، و بررسی آمار جرایم اتفاق افتاده در این حوزه بر لزوم توجه و دقت بسیار زیاد نوجوانان و جوانان در نوع برقراری این گونه روابط تأكید دارد.

خانواده ها با نظارت بر ارتباطات فرزندانشان بخصوص دختران جوان و شناخت بیشتر از آنها می توانند تا حد قابل توجهی از آسیبهای احتمالی جلوگیری كنند.

دختران جوان هوشیار باشند كه دوستی های خیابانی و روابط پنهان كه بعضاً از طریق اینترنت، چت، ارسال پیامهای كوتاه از طریق تلفن همراه آغاز می شود، خود شروعی برای ارتكاب جرم است؛ زیرا مروری بر پرونده های موجود در آگاهی نشان می دهد، خطاهای رفتاری، افراد را در دام شكارچیان مجرم گرفتار می كند.


* دوستی با وعده قشنگ

بیشتر دخترانی كه ماجرای اغفال خود و ارتباط خود با پسران را بیان می كنند، می گویند «او به من گفت كه ما با هم ازدواج خواهیم كرد». اما تجربه نشان داده كه بیشتر دوستی هایی كه در كوچه و خیابان و راه مدرسه و دانشگاه و محل كار رخ داده، به ازدواج ختم نمی شود، چرا كه همه مردم به طور فطری ارزش پاك بودن را می دانند، بنابراین همان جوانی كه قبل از ازدواج ممكن است با چندین دختر ارتباط داشته باشد، در هنگام ازدواج از مادرش می خواهد كه برای او دختر پاك و مؤمن انتخاب كند. وقتی از آنها می پرسی كه چرا با یكی از همان دخترهایی كه دوست بودی، ازدواج نمی كنی، پاسخ می دهند: «كسی كه با من دوست بوده، هیچ بعید نیست با شخص دیگری هم دوست بوده باشد، این جور دخترها به درد ازدواج نمی خورند.»

البته در پاره ای موارد هم دوستی های خیابانی منجر به ازدواج شده و تا حدی آنان در زندگی زناشویی موفق بوده اند.
تردید و بدبینی به مرور زمان عرصه را بر زندگی مشترك جوانانی كه از طریق دوستی های خیابانی با هم آشنا شده اند، تنگ می كند، به عبارت دیگر بعد از اینكه مدتی از زندگی مشترك آنها گذشت و همه چیز به صورت عادی درآمد، این افكار به ذهن آن جوان یورش می برد كه چرا همسرش زمانی كه مجرد بود، با او به راحتی ارتباط برقرار كرد؟ یا آیا او قبلاً هم با كسی ارتباط داشته؟ یا آیا او اكنون به من وفادار می ماند؟

* پارتیهای خطرناك:

برخی از دوستی های میان دختر و پسرها، به ویژه در میان اقشاری كه تلاش می كنند به اصطلاح به روزتر زندگی كنند، در پارتیها و میهمانیهای دوستانه اتفاق می افتد.

این مسأله به ویژه در میان افراد مرفه و كسانی كه امكان برگزاری چنین پارتیها یا شركت در آنها را دارند، بسیار بیشتر دیده می شود و تفاوت ماجرا فقط در بخش اول یعنی نحوه آشنایی و آغاز دوستی است و ادامه داستان درست مشابه دوستی های پنهانی و خیابانی است.

تحقیقی بر روی ۲۳۰ جوان و نوجوان دختر و پسر صورت گرفته نشان داده که حدود ۵۶ درصد جوانان علاقه دارند كه همراه با دوستانشان در میهمانی های شبانه شركت كنند، همچنین ۶/۴۲ درصد از این عده بیش از یك بار در ( پارتیهای مختلط ) میهمانیهای مختلط جوانان ( منظور مهمانی بدون حضور خانواده ها و فقط جمعی از دختر ها و پسر ها ) شركت كرده اند.

یافته های این تحقیق نشان می دهد، ۸۸ درصد از افرادی كه حضور در پارتیهای مختلط را تجربه كرده اند، بدون اطلاع خانواده هایشان بوده است. ۳۱ درصد از جوانان پاسخ داده اند كه از ترس خانواده در چنین جشنهایی شركت نمی كنند و ۱۲ درصد اصلاً تمایلی به حضور در میهمانیهای مختلط نداشته اند.

نیما ، جوان دانشجو یی كه در این پارتیها شركت داشته در این خصوص می گوید: اصولاً چند نوع مختلف از میهمانیهای این چنینی برگزار می شود. اول جشنهایی كه با عنوان تولد یا فارغ التحصیلی و امثال آن برپا شده و همه چیز در افراطی ترین شكل آن به دست دادن، روبوسی و رقص ختم می شود.

وی می افزاید: اكس پارتی نوع هیجان انگیزتر این پارتیهاست كه در این گونه جشن ها اغلب از میهمانان با قرصهای اكس پذیرایی می شود تا با انرژی مضاعف در میان دوستان خود ظاهر شوند و نوع سوم و خطرناك این گونه پارتیها «سكس پارتی» است كه در آن همه چیز از كنترل افراد خارج است و هر نوع حادثه زیانباری محتمل به نظر می رسد.


* پایان زیانبار:


به هر حال تاكنون هرچه گفتیم از دوستی های پنهانی و خیابانی و یا دوستی هایی است كه در جریان پارتیها به وجود می آید و اینكه می تواند چه حوادثی برای دختران داشته باشد.

به طور قطع نمی توان پایان این قبیل دوستی ها را ازدواج، خوشبختی و یا زندگی رویایی تصور كرد، بلكه بیشتر باید كلانتری، آگاهی، دایره مفاسد اجتماعی و دادگاه را پیش چشم دید.

اینكه دختر تا چه اندازه مورد سوء استفاده قرار گرفته باشد خود مسأله ای جداست كه در دادگاه به آن رسیدگی می شود، اما بد نیست حداقل برای روشن شدن ذهنتان بدانید كه بیشترین موارد این چنینی با آزار و اذیت دختر توسط پسر و دوستان وی همراه بوده و بعد از آن هم دختر به دلیل رابطه پنهانی نتوانسته ادعای خود را مبنی بر به عنف بودن آزار و اذیت اثبات كند.

گذشته از اینها این گونه ارتباطها اثرات سوء دیگری هم دارند : دوستی های خیابانی با افراد مختلف در دخترها ایجاد یك احساس كاذب و رویایی برای انتخاب مرد ایده آل می كند كه اندك اندك باعث می شود تا به هر مردی جواب مثبت ندهند و اگر هم به كسی پاسخ مثبت دادند، پس از مدتی زندگی و مقایسه او با دوستانی كه داشتند، او را خارج از ایده آلها دیده، به تفاهم نرسند.در برخی موارد نیز ممكن است تعدادی از همسایگان یا اقوام از ماجرای این دوستی ها باخبر شوند و آن وقت كافی است كه خواستگاری برای تحقیق به آنها مراجعه كند و آنها از سر دلسوزی یا حسادت ماجرا را با آب و تاب بیشتری برای آنها بازگو كنند، قطعاً در این شرایط هیچ مرد معتقدی این دختر را برای زندگی انتخاب نخواهد كرد. عواقب وخیم تر از اینها هم وجود دارد كه ذكر برخی از آنها عبرت آموز است.

برخی دختران در دوران دوستی خود با پسری مقداری عكس و فیلم تهیه می كنند كه عمدتاً نزد پسر باقی می ماند و او می تواند از این تصاویر نهایت سوء استفاده را بنماید، مثلاً آنها را در اینترنت قرار داده یا به وسیله آنها از دختر و خانواده اش اخاذی كند.
منبع:/fa.parsiteb.com
طبقه بندی: كودك و نوجوان، جوانان ، ازدواج،‌ خوشبختی،
برچسب ها:دوستی، اینترنتی، مجازی، دوستی خیابانی، دوست یابی، رابطه، رفاقت،

[ سه شنبه 24 اسفند 1389 ] [ 05:32 ب.ظ ] [ م. ج. مهران منزه ]

[ نظرات() ]


مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic