پورتال جامع فرهنگی ،‌ اخلاقی ،‌اعتقادی ،‌ اجتماعی

هر آنچه برای رسیدن به خوشبختی می خواهید

با سلام ... ورود شمارا به وبلاگ پورتال جامع فرهنگی ،‌ اخلاقی ،‌اعتقادی ،‌ اجتماعی خوش آمد میگویم ... برای مشاهده کامل مطالب از آرشیو مطالب وبلاگ استفاده کنید.رابطه پاکدامنی با موفقیت

احتمالاً تا کنون زندگینامه افراد موفق و سرشناسی را که با اراده خود جهانی را تکان داده اند خوانده اید یا حداقل درباره آنها شنیده اید. و متوجه شده اید که در همه آنها صفات مشترک زیادی وجود داشته است بسیاری از این صفات ریشه در یک صفت ارادی دارند و آن چیزی نیست جز پاکدامنی

احتمالاً تا کنون زندگینامه افراد موفق و سرشناسی را که با اراده خود جهانی را تکان داده اند خوانده اید یا حداقل درباره آنها شنیده اید. و متوجه شده اید که در همه آنها صفات مشترک زیادی وجود داشته است بسیاری از این صفات ریشه در یک صفت ارادی دارند و آن چیزی نیست جز پاکدامنی! همیشه برای من سوال بوده که چگونه آنها در برابر وسوسه ها و لذایذ رنگارنگ مقاومت می کنند مدت ها طول کشید تا علت آن را دریافتم: همه آنها  به وسوسه ها فرصت ندادند تا وارد حریمشان شود و برای این کار هم یک دلیل خوب داشتند "آنها از کار خود لذت می بردند" این راز بزرگ آنها بود چون وقتی که به غول وسوسه فرصت دادی تا تو را با خود ببرد دیگر رهایی از چنگالش کار آسانی نیست. گذشته از این بسیاری از کارهای وسوسه آلود نوعی اعتیاد دارند. و مشکل از همین جا شروع می شود و هر بار از دفعه قبل مدت بیشتری وقت شما را می گیرد و به تدریج بی تفاوتی را در شما دامن می زند و ناگهان متوجه می شوید که زمان و انرژی زیادی را از دست داده اید و برنامه ها و اهداف شما بر باد رفته است. بی تفاوتی و وقت گذارانی بیهوده از اولین آفت های موفقیت هستند چون فرد موفق نه تنها هدف خود را دقیقا مشخص کرده است  بلکه برای رسیدن به آن برنامه ای بلند مدت دارد موفق ها نسبت به هدف خود احساس مسئولیت می کنند  آنها سخت کوش هستند و از کوچکترین وقت خود برای پیشبرد برنامه هایشان استفاده می کنند. واضح است که چنین فردی کمتر ارزشی برای هوس های زودگذر قائل است. وقت خود را برای آنها تلف نمی کند چون او به هدفی والا فکر می کند هدفی که سختی کشیدن برای ان هم لذت بخش است. پاکدامنی نتایج مثبتی در زندگی هر کدام از ما دارد که به اختصار به آنها اشاره می کنیم.

 

احترام و اعتبار

 یکی از مشخصه های برجسته افراد موفق این است که هر جا می روند احترام زیادی برای خود کسب می کنند. کسب و حفظ احترام کار راحتی نیست و کمتر وقتی می توانید فردی لاابالی و عیاش را ببینید که بین همگان از عزت و احترام زیادی برخوردار باشد. اگر چنین فردی احترامی هم برای خود کسب کند خیلی نمی تواند آنرا حفظ کند.  ولی افراد پاكدامن هر جا که باشند اعتبارشان برایشان کار می کند همه با آنها همکاری می کنند و راحت تر از موانع می گذرند.

 

دیدن نادیده ها

خیر خواهی یکی دیگر از خصیصه های افراد موفق است و همین خیر خواهی موفق ها است که سبب می شود آنها بتوانند گوهر واقعی را دریابند ولی خیر خواهی و عیاشی معمولا با هم جور نمی شوند. چون اگر چنین افرادی به دنبال حل مشکل درمانده ها بودند دیگر لذتی را تجربه می كردند كه در عیاشی نیست.

 

اراده

افراد پاکدامن با مبارزه با لذایذ نا مشروع در حقیقت اراده خود را تقویت می کنند. و کسی که اراده قوی دارد بزرگترین موانع برایش کوچک هستند. و قله های بلند  موفقیت برای او دست نیافتنی نیستند.

 

زمان

زمان برای رسیدن به اهداف بزرگ کمیاست اگر هدف والایی دارید پس باید بسیار تلاش کنید و از وقت خود حداکثر استفاده را بکنید. افراد پاکدامن وقت آزاد بیشتری برای انجام کارهای مهم دارند. هر چه كاری را در مان كمتری انجام دهید برای ادامه آن انگیزه بیشتری خواهید داشت.

 

حد مرزها را مشخص کنید

البته تفریح، شادی و خوش بینی لازمه موفقیت هستند و پاکدامنی به معنای ریاضت کشیدن در زندگی نیست و هر کاری در جای خویش نیکوست. بنابراین باید حد مرز های خود را مشخص کنید و زمان کار و تفریح را از یکدیگر جدا کنید بدانید که گاه بدون اینکه شما به سراغ هوس ها بروید آنها سراغ شما خواهند آمد. در این زمان اگر تکلیفتان را با خود مشخص نکرده باشید امکان اینکه در دام آنها بیفتید بسیار زیاد است و زمانی متوجه آن می شوید که کار از کار گذشته است. گذشته از این وقتی در برنامه خود جای کار و تفریح مشخص باشد می دانید که تمام روز برای وقت تلف کردن فرصت ندارید و روی کار های مهم خود وقت بیشتری می گذارید و این همان کاری است که موفق ها می کنند. در عوض نا موفق ها وقت استراحت و کارشان نا مشخص است. و طبیعتاً  نتیجه مناسبی هم  نمی گیرند.

www.yadbegir.com

طبقه بندی: مقالات آموزنده، جوانان ، ازدواج،‌ خوشبختی،
برچسب ها:موفقیت، حجاب، عفت، پاکدامنی،

[ دوشنبه 26 اردیبهشت 1390 ] [ 05:20 ب.ظ ] [ م. ج. مهران منزه ]

[ نظرات() ]


مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic