پورتال جامع فرهنگی ،‌ اخلاقی ،‌اعتقادی ،‌ اجتماعی

هر آنچه برای رسیدن به خوشبختی می خواهید

با سلام ... ورود شمارا به وبلاگ پورتال جامع فرهنگی ،‌ اخلاقی ،‌اعتقادی ،‌ اجتماعی خوش آمد میگویم ... برای مشاهده کامل مطالب از آرشیو مطالب وبلاگ استفاده کنید.دوستی پسر و دختر چه اشكالی دارد؟

امیرالمؤمنین(ع) فرمود: «الشهوات سموم قاتلات؛(1) شهوت‏ها و خواهش‏هاى نفسانى زهرهاى كشنده‏اند» و نیز فرمود: «طهروا انفسكم من دنس الشهوات تدركوا رفیع الدرجات؛ نفس خود را از پلیدى شهوت رانى پاك سازید تا به درجه‏هاى بلند آخرت دست یابید».(2)

قال رسول اللَّه(ص): «جاهدوا انفسكم على شهواتكم تحلّ قلوبكم الحكمة؛(3) با شهوت تان مبارزه كنید تا حكمت در دل‏هاى شما وارد گردد».

یكى از نصیحت‏هاى ابلیس به حضرت موسى(ع) این بود: «لا تخل بامرأة ولا تخل بك فانه لا یخلو رجل بامرأة و لا تخلو به الا كنت صاحبه دون اصحابى؛(4) هیچ وقت با زنى خلوت نكن و (نگذار) زنى با تو خلوت كند، زیرا هر گاه مردى با زنى خلوت مى‏كند، من در كنار آن دو هستم (و آنان را وسوسه مى‏كنم).

در روایات دیگر به این تعبیرها آمده كه: خلوت كردن با زنان قلب را فاسد مى‏كند.(5) علاقه به زنان از فتنه‏ها و شمشیر شیطان است.(6) زیاد صحبت كردن با زنان قلب را مى‏میراند.(7)

ب) روابط آزاد دختر و پسر، به اقتضاى غرایز خدادادی، تمایلات و روابط جنسى و آثار آن را به دنبال دارد. نظریات روانكاوى از جمله نظریة «هورنای» بر این حقیقت تأكید می كند: «در اجتماعاتى كه روابط جنسى آزاد است، بسیارى از احتیاجات روانی،‌ شكل تمایلات جنسى پیدا مى كند و به صورت عطش جنسى در مى آید».


نشریه آمریكایى «ایدرز دایجست» دربارة روابط پیش از ازدواج دختران و پسران مى نویسد: «هرساله 350 هزار دختر نوجوان امریكایى در سنین 15 تا 19 سال ـ دورة دبیرستان ـ به سبب ارتباط هاى نامشروع، آبستن شده و فرزندان غیر قانونى خود را به دنیا می آورند.... این دختران با رؤیاهایى چون ازدواج با دوستان پسرشان، اتمام تحصیلات، شروع یك زندگى ایده آل و دست یابى به یك شغل مناسب،‌ به این ارتباط غیر قانونى روی مى آورند. اما بسیار زود پرده هاى سراب گونة این اوهام به كنار رفته و واقعیت زندگى روى خود را نشان مى دهد و متأسفانه، این بیدارى درست در زمانى به دست مى آید كه این دختران نوجوان دیگر شانسى براى برخوردارى از یك زندگى سالم و ایده آل ندارند».


این روزنامه در ادامه علت بروز این نابهنجاری‌هاى جنسى را روابط آزاد دختر و پسر در مدارس دانسته، طى گفتگویى با تعدادى از این دختران، به نقل از یكى از آنان می‌نویسد:


«ای كاش زمان به عقب بر مى گشت! اى كاش به عنوان عضوى از خانواده در میان والدینم جای داشتم. اى كاش هنگامى كه زمینه هاى ایجاد یك ارتباط نامشروع برایم فراهم شده بود، كمى هم به زندگى آینده ام مى اندیشیدم و این گونه به پایان خط نمى رسیدم».


اگر اسلام روابط آزاد دختر و پسر را منع نموده، به خاطر آثارى است كه این گونه روابط به دنبال دارد. در ذیل به برخى از آن آثار كه در نتیجة روابط آزاد دختر و پسر در جوامع غربى پدید آمده ، اشاره مى كنیم:


1ـ افزایش روابط جنسى نامشروع: تحقیق نشان مى دهد كه آمار روابط نامشروع جنسى كه ناشی از روابط آزاد دختر و پسر است،‌ در امریكا و در تمامى جامعة اروپا رو به افزایش است، به گونه اى كه در سال 1993 در امریكا 50% روابط دختر و پسر به روابط جنسی تبدیل شده است.


2ـ آبستنى هاى ناخواسته: آمیزش جنسى نامشروع و افزایش آبستنى هاى غیر رسمى و زود هنگام یكى دیگر از آثار شوم روابط آزاد دختر و پسر است. آندره میشل در این باره می نویسد: «بیش از چهل درصد زنان امریكایى كه پیش از بیست سالگى ازدواج مى كنند. به علت روابط آزاد پسر و دختر،‌ قبل از ازدواج حامله هستند. در نروژ 90% دخترانى كه در سن كمتر از هیجده سال ازدواج مى كنند، آبستن هستند و در سوئد و آلمان نیز همین مطلب صادق است».


3ـ ازدیاد غیر قابل كنترل آمار سقط جنین:


متناسب با افزایش نرخ آبستنى هاى ناخواسته، آمار سقط جنین در كشور هاى غربى كه دختر و پسر پیش از ازدواج روابط آزاد دارند رو به تزاید است. از یك میلیون زن و دختر نوجوانی كه هر ساله در امریكا به طور ناخواسته باردار مى شوند، 53% فرزندان خود را سقط می كنند. این درحالى است كه به علت برخى محدودیت ها كه بعضى ایالات در مورد سقط جنین وضع كرده اند،‌ اكثر سقط هاى جنین گزارش نمى شود.


به ادعاى یك پزشك امریكایى كه در یكى از زایشگاه هاى این كشور مشغول بوده و در مورد مشكلات محل كار خود مقاله اى نوشته است،‌ در حدود 47% از زایمان هاى تحت نظر وى مربوط به موالید نامشروع بوده است. به ادعاى وى اكثر موالید،‌ مربوط به زنان پایین تر از بیست سال مربوط به روابط آزاد دختر و پسر بوده است.


4ـ افزایش خانواده هاى تك والدینی: افزایش شمار وصلت هاى غیر رسمی،‌ باعث كاهش در میزان ازدواج را ترسیم مى كند كه یكى از پیامد هاى آن افزایش تعداد خانواده هاى تك والدینى است؛ یعنى خانواده هایى كه فرزندان در آن ها محكومند تنها با یكى از والدین خود زندگى كنند.


آندره میشل مى گوید: «زندگى فرزندان نامشروع در بیش از 90% موارد با مادران است. این گونه مادران كه تقریباً از سوى جامعه به ویژه والدین و آشنایان خود طرد مى شوند،‌ براى گذراندن زندگى با مشكلات شدید اقتصادى و فقر و فلاكت مواجهند.


روزنامة «ایدرز ایجست» ضمن ارائة گزارشى از وضع فلاكت بار معیشتى این گونه خانواده ها، گزارش زیر را نوشته است:


«مادر این بچه – كه مادام بهانة پدر مى كند – براى تأمین نیازهاى مادى خود و فرزندانش ناچار است كه در دو شیفت كامل كار كند كه در نتیجه، فرزند وى در مقایسه با مادران دیگر،‌ زمان كمترى را با او سپرى مى كند. این فرزند غیرقانونى در حقیقت هم از نعمت پدر و هم از نعمت مادر محروم است.


این مادر نوجوان با تأسف و تأثر مى گوید: من با این حاملگى نامشروع براى تمام عمر دخترم را از نعمت پدر محروم كردم و باید تسلى بخش اندوه فراوان این طفل باشم.


5ـ روسپیگری: پدیدة شوم روسپى گرى به ویژه در بین دختران جوانى كه به طور ناخواسته صاحب فرزند نامشروع شده اند، در جوامع غربى شایع است، زیرا فرزندان ناخواسته، فرصت هاى اشتغال و تحصیل را از مادران گرفته، آنان ناچارند براى تأمین هزینه هاى زندگی و رهایى از فقر، به هر كارى رو آورند.


6ـ گسترش بیمارى هاى مقاربتی: روابط آزاد دختر و پسر، در نتیجه روابط آزاد جنسی، سكوی پرش روسپى گرى و افزایش بیمارى هاى عفونى و مقاربتى است. در این باره كافى است بدانید كه: در هر 13 ثانیه یك نفر در امریكا به ویروس مهلك بیمارى ایدز مبتلا می شود. قربانیان این ویروس كه عمدتاً از طریق بى بندو بارى جنسى مبتلا مى شوند، از این بیمارى عفونى هلاك مى گردند.


آنچه ذكر شد، اشاره به برخى پیامدهاى روابط آزاد دختر و پسر پیش از ازدواج است. عوارض دیگرى چون جنون،‌ عقده هاى روانی، تزاید جنایت و آدم كشى از دیگر نتایج آن روابط است.


به این ترتیب روشن شد كه چرا اسلام روابط آزاد دختر و پسر و نگاه و صحبت هاى التذاذی آنان را حرام و ممنوع ساخته است.


آمار و نقل قول ها عمدتاً از كتاب مجموعه مقالات دفاع از حقوق زنان، ‌تدوین دفتر مطالعات و تحقیقات زنان از صفحة 60 تا 72 برداشت شده است. در این موضوع مى توانید كتاب هاى زیر را مطالعه كنید:


1ـ جامعه شناسى خانواده،‌ از دكتر شهلا اعزازی.


2ـ سیماى زن در جهان ـ امریكا، از مركز امور مشاركت زنان ریاست جمهوری.


3ـ درّ و صدف، از محمد شجاعی، انتشارات محیی، شهرری.


پى نوشت‏ها:

1. غررالحكم، ج 1، ص 30.

2. همان، ج 2، ص 472.

3. مجموعه ورام، ج 2، ص 122.

4. بحارالانوار، ج 69، ص 197.

5. بحارالانوار، ج 1، ص 203.

6. همان، ج 2، ص 107.

7. همان، ص 128.

www.eshia.ir


 

طبقه بندی: جوانان ، ازدواج،‌ خوشبختی،
برچسب ها:دوستی، دختر، پسر،

[ جمعه 17 تیر 1390 ] [ 09:44 ق.ظ ] [ م. ج. مهران منزه ]

[ نظرات() ]


مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic