پورتال جامع فرهنگی ،‌ اخلاقی ،‌اعتقادی ،‌ اجتماعی

هر آنچه برای رسیدن به خوشبختی می خواهید

با سلام ... ورود شمارا به وبلاگ پورتال جامع فرهنگی ،‌ اخلاقی ،‌اعتقادی ،‌ اجتماعی خوش آمد میگویم ... برای مشاهده کامل مطالب از آرشیو مطالب وبلاگ استفاده کنید.باورهای غلط در مورد مو
در بین مردم باورهای غلطی درمورد مسائل مختلفی همچون مسائل مربوط به «مو» جا افتاده است. باورهایی که تا به آنها علمی پرداخته نشود، کسی قانع نمی شود که واقعیت ندارد.

 
در بین مردم باورهای غلطی درمورد مسائل مختلفی همچون مسائل مربوط به «مو» جا افتاده است. باورهایی که تا به آنها علمی پرداخته نشود، کسی قانع نمی شود که واقعیت ندارد.
ـ مالیدن سیر به پوست سر موجب کاهش ریزش مو می گردد
سیر یکی از درمان های سنتی برای بیماری پوستی به نام طاسی منطقه ای می باشد ولی در حال حاضر با ورود داروهای مدرن و جدید مصرف نمی شود. سیر تاثیری در افزایش رشد موهای معمولی (یعنی بدون وجود بیماری فوق) نداشته و تبلیغاتی که در مورد اثر سیر و شامپوی سیر در کاهش ریزش مو وجود دارد کذب محض است.
ـ رنگ کردن مو با حنا موجب تقویت مو می شود؟!
حنا یک رنگ موی طبیعی بوده و عوارض رنگ موهای شیمیایی را ندارد. چون حنا موجب تشکیل یک غلاف نازک از رنگ ها به دور ساقه مو می گردد لذا ظاهراً مو را ضخیم تر کرده و یک حس تقویت مو در شخص بوجود می آورد ولی در حقیقت حنا نقشی در رشد مو و تقویت آن نداشته و صرفاً یک رنگ مو می باشد.
ـ استفاده از کتیرا موجب تقویت مو می شود؟!
کتیرا نرم کننده خوبی بوده و اثرات مضر نرم کننده های شیمیایی را ندارد ولی نقشی در تقویت و رشد مو ندارد.
ـ شامپوهای حاوی پروتئین، ویتامین، کتیرا، مورد، حنا، سیر و غیره برای رشد و تقویت موی سر مفید هستند؟!
شامپو و مواد موجود در آن برای مدت کوتاهی روی پوست سر باقی مانده و لذا جذب پوستی ملکول های موجود در آن بسیار ناچیز می باشد.از طرف دیگر پروتئین ها و ویتامین ها ملکول های بزرگی بوده و از طریق پوست جذب نمی شوند. به دلایل فوق شامپو هیچ اثری در رشد مو نداشته و فقط جنبه پاک کننده دارد. البته توصیه می شود که با توجه به نوع مو(خشک، چرب، معمولی، شوره دار و غیره)شامپوی مناسب استفاده شود تا آسیبی به موها وارد نیاید ولی در هر حال شامپو باعث تقویت رشد مو نمی گردد و صرفاً مو را تمیز می کند.
ـ رنگ کردن موها باعث استحکام و تقویت مو می گردد؟!
در جریان رنگ کردن مو با فرآورده های شیمیایی آسیب هایی به ساقه مو وارد شده که در دراز مدت موجب ریزش مو می گردد. رنگ موهای طبیعی مثل حنا این اثر مضر را ندارند. در هر حال هیچکدام از انواع رنگ مو(طبیعی یا شیمیایی) اثری در تقویت رشد مو نداشته و موجب استحکام آن نمی گردند.
منبع:اطلاعات هفتگی شماره 3422
طبقه بندی: پزشكی و سلامت،
برچسب ها:مو، ریزش مو،

[ دوشنبه 21 آذر 1390 ] [ 04:22 ب.ظ ] [ م. ج. مهران منزه ]

[ نظرات() ]


مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic