پورتال جامع فرهنگی ،‌ اخلاقی ،‌اعتقادی ،‌ اجتماعی

هر آنچه برای رسیدن به خوشبختی می خواهید

با سلام ... ورود شمارا به وبلاگ پورتال جامع فرهنگی ،‌ اخلاقی ،‌اعتقادی ،‌ اجتماعی خوش آمد میگویم ... برای مشاهده کامل مطالب از آرشیو مطالب وبلاگ استفاده کنید.قوانین ده گانه جانباز شهید سید مجتبی علمدار


 
هنگامی كه همراه نسیم سحری نوای روح بخش اذان صبح در یازدهم دی ماه سال ۱۳۴۵ در كوچه پس كوچه های شهرستان ساری طنین انداز شد « سید مجتبی » چشم به جهان گشود و خانواده علمدار با تولد دومین فرزندش بار دیگر سبز پوش شد..
سید مجتبی با حضور در عملیات های مختلف چندین بار مجروح شد ولی بیشتر اوقات بدون مراجعه به پزشك زخمهایش را درمان می كرد، در عملیات والفجر ۸ شیمیایی شد..
سید در طول دوران دفاع مقدس بر اثر مجروحیت های مختلف، طهال و بخشی از روده خود را از دست داد و به دلیل میگرن عصبی و میكروبی كه در گلویش وجود داشت هر سال تقریباً از اوایل تا یازدهم دی ماه به شدت بیمار می شد..
او مداح اهل بیت(علیهما السلام) بود، همیشه مراسم را با نام مبارك حضرت مهدی(عجل الله تعالی فرجه الشریف) شروع می كرد و در حالیكه به امام حسین(علیه السلام) ارادت خاصی داشت، مظلومیت آن خاندان را فریاد بر می آورد..
بیت الزهرا مسجد جامع، امام زاده یحیی، مصلی امام خمینی، هیأت عاشقان كربلا و منازل شهدا همیشه با نفس گرم حاج سید مجتبی معطر می شد و بچه ها نیز با صوت داوودیش مداحی را می آموختند..
وی از مستمندان بسیار دست گیری می نمود، نماز شبهایش همیشه برقرار بود و زیارت عاشورایش ترك نمی شد و ذكر یا زهرا همیشه بر لبانش بود..
حاج سید مجتبی علمدار در اوایل دی ماه سال ۱۳۷۵ به دلیل جراحت شیمیایی روانه بیمارستان شد و در قسمت ایزوله بستری گشت و بعد از یك هفته بی هوشی كامل هنگام اذان مغرب روز یازدهم دی ماه نماز عشق را با اذان ملكوتیان قامت بست و در محراب شهادت به اقامه ایستاد..
شهید سید مجتبی علمدار برای نزدیکی به خدا، با خود عهدهایی بسته بود. در ادامه نگاهی داریم به آن عهدها که باید آنها را قوانین شهید علمدار بنامیم و چه خوب است که الگوی راهمان باشند:

قانون اول:
 

خداوندا! اعتراف می کنم به این که قرآن را نشناختم و به آن عمل نکردم پس حداقل روزی ۱۰ آیه قرآن را باید بخوانم، اگر روزی کوتاهی کردم و به هر دلیل نتوانستم این ۱۰ آیه را بخوانم روز بعد باید حتما یک جزء کامل بخوانم..
تاریخ اجراء: ۴/۵/۱۳۶۹

قانون دوم:
 

پروردگارا اعتراف می کنم از این که نمازم را به معنا خواندم و حواسم جای دیگری بود در نتیجه دچار شک در نماز شدم پس حداقل روزی دو رکعت نماز قضا باید بخوانم اگر به هر دلیل نتوانستم این دو رکعت نماز را بخوانم روز بعد باید نماز قضای یک ۲۴ ساعت را بخوانم..
تاریخ اجراء: ۱۱/۵/۱۳۶۹

قانون سوم:
 

خدایا اعتراف می کنم از این که مرگ را فراموش کردم و تعهد کردم مواظب اعمالم باشم ولی نشد پس حداقل هر شب قبل از خواب باید دو رکعت نماز تقرب بخوانم اگر به هر دلیل نتوانستم روز بعد باید ۲۰ ریال صدقه و ۸ رکعت نماز قضا به جا بیاورم..
تاریخ اجراء: ۲۶/۵/۱۳۶۹

قانون چهارم:
 

خدایا اعتراف می کنم از این که شب با یاد تو نخوابیدم و بهر نماز شب هم بیدار نشدم پس حداقل در هر هفته باید دو شب نماز شب بخوانم و بهتر است شب پنج شنبه و شب جمعه باشد اگر به هر دلیل نتوانستم شبی را به جا بیاورم باید به جای هر شب ۵۰ ریال صدقه و ۱۱ رکعت نماز را به جا بیاورم..
تاریخ اجراء: ۱۶/۶/۱۳۶۹

قانون پنجم:
 

خدایا اعتراف میکنم به اینکه (خدا میبیند ) را در همه کارهایم دخالت ندادم و برای عزیز کردن خود کار کردم پس حداقل در هر هفته باید دو صبح زیارت عاشورا و صبح های جمعه سوره الرحمن را بخوانم. اگر به هر دلیلی نتوانستم زیارت عاشورا را بخوانم باید هفته بعد ۴ صبح زیارت عاشورا و یک جز قرآن بخوانم و اگر صبح جمعه ای نتوانستم سوره الرحمن بخوانم باید قضای آن را در اولین فرصت به اضافه ۲ حزب قرآن بخوانم..
تاریخ اجراء: ۱۳/۷/۱۳۶۹

قانون ششم:
 

حداقل باید در آخرین رکوع و در کلیه سجده های نمازهای واجب صلوات بفرستم پس اگر به هر دلیلی نتوانستم این عمل را انجام دهم باید به ازای هر صلوات ۱۰ ریال صدقه بدهم و ۱۰۰ صلوات بفرستم..
تاریخ اجراء: ۱۸/۸/۱۳۶۹

قانون هفتم:
 

حداقل باید در هر بیست و چهار ساعت ۷۰ بار استغفار کنم پس اگر به هر دلیلی نتوانستم این عمل را انجام دهم در بیست و چهار ساعت بعدی باید ۳۰۰ بار استغفار کنم و باز هم ۳۰۰ به ۶۰۰ تبدیل می شود..
تاریخ اجراء: ۳۰/۹/۱۳۶۹

قانون هشتم:
 

هر کجا که نماز را تمام میخوانم باید ۲ روز روزه بگیرم، بهتر است که دوشنبه و پنجشنبه باشد پس اگر به هر دلیل نتوانستم این عمل را انجام دهم در هفته بعد باید به جای دو روز ۳ روز و به ازای هر روز ۱۰۰ریال صدقه بپردازم..
تاریخ اجراء: ۱۹/۱۱/۱۳۶۹

قانون نهم:
 

در هر روز باید ۵ مسئله از احکام حضرت امام(رحمت الله علیه) را بخوانم پس اگر به هر دلیلی نتوانستم این عمل را انجام دهم روز بعد باید ۱۵ مسئله را بخوانم..
تاریخ اجراء: ۱۴/۱/۱۳۷۰

قانون دهم:
 

در هر بیست و چهار ساعت باید ۵ بار تسبیحات حضرت زهرا(سلام الله علیها) برای نماز های یومیه و ۲ بار هم برای نماز قضا بگویم پس اگر به هر دلیل نتوانستم این فریضه الهی را انجام دهم باید به ازای هر یکبار ۳ مرتبه این عمل را تکرار کنم..
تاریخ اجراء: ۱۵/۳/۱۳۷۰
منبع: جهان نیوزطبقه بندی: لحظه ای با شهدا،
برچسب ها:شهید، مجتبی علمدار،

[ سه شنبه 22 آذر 1390 ] [ 05:40 ب.ظ ] [ م. ج. مهران منزه ]

[ نظرات() ]


مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات